SCHOOLS |
SPORTS |
INFORMATION FLYER |
Abbots Langley |
Monday Tennis
Wednesday Football
Thursday Football
Friday Football |
Sept-Oct
Oct-Dec |
Alban Wood School |
Tuesday Multi Sports
Wednesday Football
Thursday Multi Sports |
Book through School |
Aldenham |
Wednesday Dodgeball
Wednesday Football |
Book through School |
All Saints School |
Tuesday Tennis |
|
Arnett Hills Junior School |
Thursday Football |
Book through School |
Ashfield School |
Tuesday Football/Multi Sports
Wednesday Gymnastics
Thursday Tennis |
|
Athelney |
Monday Gymnastics
Friday Multi Sports |
Book through School |
Beis Yaakov |
Wednesday Multi Sports |
|
Beit Shvidler |
Monday Multi Sports
Tuesday Football
Tuesday Hockey
Wednesday Tennis
Wednesday Golf
Thursday Tennis |
|
Belmore Primary Academy |
Tuesday Gymnastics
Wednesday Boxing
Thursday Hockey |
Book through School |
Blessed Dominic |
Monday Tennis
Friday Football |
Sept-Oct Book Through School
Oct-Dec Book Through School |
The Breakspear School |
Friday Multi-Sports |
|
Buckingham Prep School |
Tuesday Multi Sports |
|
Chenies |
Monday Multi Sports
Tuesday Gymnastics |
|
Christ Church Bentinck |
Monday Multi Sports
Friday Multi Sports |
Book through School |
Courtland |
Monday Football
Tuesday Football |
|
Divine Saviour |
Thursday Tennis |
|
Elfrida |
Tuesday Gymnastics
Friday Dodgeball |
Book through School |
Field End Infants |
Friday Football |
Reception
Years 1 & 2 |
Glebe |
Monday Tennis
Wednesday Tennis |
|
Grange Park Infants |
Monday Football
Tuesday Tennis
Wednesday Football
Thursday Gymnastics
Friday Multi Sports |
|
Grimsdyke School |
Monday Tennis
Tuesday Football
Thursday Football
Friday Tennis |
|
Hermitage Primary School |
Monday Multi Sports (Yrs1-3)
Tuesday Tennis (Yrs1-3)
Wednesday Netball (Yrs2-4)
Thursday Tag Rugby (Yrs4-6)
Friday Football (Yrs1-3) |
|
Hertsmere JPS |
Tuesday Football
Wednesday Tennis |
|
Hillingdon Primary |
Monday Tennis
Tuesday Football
Wednesday Dodgeball |
|
Holy Trinity (Northwood) |
Tuesday Multi-Sports |
|
James Wolfe Primary |
Royal Hill Campus
Tuesday Snag Golf
Thursday Hockey |
Book through School |
John Locke Academy |
Monday Multi Sports
Tuesday Football
Wednesday Football
Friday Tennis |
|
Kingsway Inf |
Thursday Multi Sports (Rec-Yr2)
Friday Football (Yrs 1&2) |
|
Krishna Avanti School |
Tuesday Tennis
Thursday Multi-Sports
Friday Gymnastics |
|
Latymer Prep |
Monday Gymnastics |
Book through School TBC |
Little Missenden Infant School |
Monday Multi Sports |
|
Longfield Primary School |
Wednesday Tennis |
|
Menorah Foundation |
Thursday Multi Sports |
|
Moriah |
Thursday Gymnastics |
|
NLCS |
Wednesday & Thursday Tennis |
|
Our Lady of Victories |
Tuesday Tennis |
Book through School |
Oxhey Wood School |
Tuesday Tennis (Yrs3-6)
Thursday Tennis (Yrs1&2) |
Yrs 1&2 Tennis – Book through School
Yrs 3-6 Tennis – Book through School |
Pinner Park School |
Monday Gymnastics |
|
Reay Primary School |
Tuesday Gymnastics |
Book through School |
Rimon JPS |
Monday Multi Sports
Tuesday Gymnastics |
|
Rudolph Steiner |
Monday Netball |
|
Ruislip Gardens |
Tuesday Tag Rugby
Thursday Multi Sports |
|
Sacred Heart School |
Tuesday Football
Wednesday Multi Sports
Thursday Football |
|
Shepherd Primary School |
Monday Dodgeball |
Book through School |
Southbank International School |
Friday S.N.A.G Golf |
Book through School TBC |
Southbury Primary |
Monday Basketball
Tuesday Dodgeball
Wednesday Netball
Thursday Football
Friday Mini Tennis |
|
St Andrew’s Primary School |
Monday Multi-Sports
Tuesday Multi-Sports
Wednesday Football
Thursday Fantasy Football
Friday Multi-Sports |
Sept-Oct
Oct-Dec |
St Anselm’s Primary |
Wednesday Multi Sports |
|
St Bernadette |
Tuesday Tennis
Wednesday Tennis |
|
St Christopher’s (Wembley) |
Monday Netball/Gymnastics
Thursday Multi Skills
Friday Football/Indoor Games |
Book through School |
St Edward’s |
Monday Football |
|
St Eugene de Mazenod |
Thursday Basketball |
Book through School |
St James Junior School |
Thursday Multi Sports |
Book through School |
St John Fisher |
Monday Tennis
Wednesday Tennis
Thursday Cricket |
|
St John’s CofE |
Friday Tennis |
|
St Johns Wood Pre-Prep |
Tuesday Football
Thursday Multi Sports |
|
St Joseph’s (Hendon) |
Tuesday Multi Sports
Wednesday Multi Sports |
|
St Joseph’s (Oxhey) |
Monday Football
Tuesday Tennis
Wednesday Tennis |
|
St Patrick’s |
Tuesday Multi Sports
Wednesday Girls Football
Thursday Tennis |
|
St Pauls (Kings Langley) |
Tuesday Tennis
Thursday Tennis |
|
St Raphael’s |
Tuesday Tennis
Thursday Tennis |
|
St Vincent’s School |
Monday Tennis
Wednesday Multi Sports
Friday Tennis |
Rec-Y2
Yrs3-6 |
Strand on the Green |
Monday Football |
|
Tanners Wood School |
Thursday Tennis |
|
Warrender School |
Monday Multi-Sports, Rec- Yr2
Monday Tennis, Yrs 3-6 |
Rec-Y2 Sept-Oct
Rec-Y2 Oct-Dec
Yrs3-6 Sept-Oct
Yrs3-6 Oct-Dec |
Whitehall Infants (Uxbridge) |
Monday Football
Wednesday Multi Sports |
|
Whitehall Primary (Chingford) |
Wednesday Tennis/Ball Games
Thursday Multi-Sports |
Sept-Oct
Nov-Dec |
Wood End Infants |
Tuesday Gymnastics
Wednesday Football
Thursday Tennis |
|
Woodhall School |
Monday Boxing |
Sept-Oct
Oct-Dec |
Yeading Inf & Nursery |
Thursday Football |
Book through School |