Online Booking

Ultimate Player Scheme

The Ultimate Player programme is designed to help players develop into the ‘best of the best’ in their chosen sport!

Within your sessions, you will be monitored by your coach on six key skills. Each week you will be able to view your Skill Zone Card on line and check your progress!

As your levels improve, your overall rating will increase.

For full details click here

Click on the ultimate player “Results” link for your school in the table below to check your progress.

SCHOOLS SPORTS ULTIMATE PLAYERS
Abbots Langley Monday Basketball
Friday Boxing
Results
Ainslie Wood Tuesday Hockey
Thursday Football
Friday Football
Results
Alban Wood School Wednesday Tennis
Friday Tennis
Results
Aldenham Monday Basketball
Wednesday Tennis
Wednesday Football
Results
Ashfield Tuesday Football
Wednesday Boxing
Thursday Tennis
Results
Brady Tuesday Football
Wednesday Rugby
Results
Camrose Monday Football Results
Clore Shalom Monday Football
Wednesday Football
Thursday Rugby
Results
Christ the King School Monday Football
Tuesday Netball
Friday Boxing
Results
Churchill Gardens Monday Basketball
Tuesday Football
Results
Coteford Tuesday Tennis
Wednesday Tennis
Results
Divine Saviour Thursday Tennis Results
Emerson Valley Thursday Football Results
Field End Infants Friday Football Results
Frithwood Tuesday Boxing
Wednesday Boxing
Friday Football
Results
Friars Wednesday Results
Grafton Friday Cricket Results
Grimsdyke School Monday Tennis
Tuesday Football
Thursday Football
Friday Tennis
Results
Hertsmere JPS Tuesday Football
Friday Football
Results
Longfield Primary School Wednesday Tennis Results
NLCS Wednesday Tennis
Thursday Tennis

Results
Norwood Green Wednesday Football Results
Perivale Monday Tennis
Tuesday Basketball
Thursday Boxing
Results
Rathfern Monday Football Results
Rickmansworth Park JMI Wednesday Handball Results
Sparrow Farm Infant Thursday Tennis Results
St Andrews (Cobham) Monday Football
Tuesday Basketball
Wednesday Tennis
Thursday Girls Football
Results
St Andrews (Enfield) Wednesday Football
Thursday Football
Friday Tennis
Results
St Bernadette Tuesday Tennis
Wednesday Tennis
Results
St Edwards Wednesday Football Results
St John Fisher Monday Tennis
Thursday Cricket
Results
St Josephs (Milton Keynes) Monday Rugby
Wednesday Hockey
Thursday Football
Results
St Meryl Tuesday Basketball Results
St Pauls (Kings Langley) Tuesday Tennis
Thursday Tennis
Results
St Raphaels Tuesday Tennis
Thursday Tennis
Results
Tanners Wood School Thursday Tennis Results
Turnfurlong Tuesday Tennis
Wednesday Football
Results
Warrender School Mon Tennis, Yrs 3-4
Thurs Kwik Cricket, Yrs 3-6
Results
Welbourne School Football Results
Whitehall Infants (Uxbridge) Monday Football
Wednesday Tennis
Results
Wood End Infants Mon Football
Weds Tennis
Results
Wood End Park Monday Football Results
5-a-side Elms Sports In Schools Elms Holiday Schemes Tennis British Lawn Tennis Association Tennis Clubmark London Football Association Tennis Leaders Award England Basketball Active Westminster Mark SSF Accreditation The Amateur Boxing Association of England Limited Boxing Awards